Program dovolenky na Liptove

Program dovolenky na Liptove (98.57%)

Program dovolenky na Liptove – Odporúčanie od PenzionAstoria.sk

Program dovolenky na Liptove

Hostia ubytovaní v penzióne Astoria v Ľubochni majú možnosť využiť počas celej doby pobytu zľavovú kartu LIPTOV CARD. Zľavy až do výšky 90% platia v aquaparkoch, vstupoch do hradov, jaskýň, múzeí, reštauráciách, obchodoch na Liptove. Zľavovú kartu si môžete zakúpiť už pri pobyte 2 noci.

Váš program dovolenky na Liptove môže napríklad vyzerať takto:

Prvý deň – Ľubochňa.

Ľubochňa, kde sa nachádza penzión Astoria je od 19. storočia známa ako podhorské klimatické kúpele. Prechádzka kúpeľným parkom. Skúmajte Ľubochňu, objavte storočné vilky v alpskom štýle, Kollárov dom, bývalé hotely z čias cisára Františka Jozefa I. Večer chladený nápoj v našom záhradnom bufete, ugrilujte si na večeru nejakú dobrotu.

Druhý deň – vodopád a kúpanie.

Po raňajkách sa vyberiete na Šútovský vodopád. Idete autom asi 10 min. Auto necháte na stráženom parkovisku a idete na príjemnú prechádzku lesom asi hodinku a pol. Zvládnu aj menšie deti. Vyfotíte sa pod vodopádom, osviežite sa. Cestou z vodopádu sa zastavíte v motoreste Rieka, kde sa môžete najesť. Iba 100 metrov od motorestu je zatopený kameňolom Rieka s krásnou čistou vodou, kde môžete stráviť čas až do večera.

Tretí deň – Oravský hrad.

Spravte si celodenný výlet na jeden z najkrajších a najnavštevovanejších hradov na Slovensku – Oravský hrad. Cestou späť sa zastavte v Dolnom Kubíne. Majú tam  termálny aquapark s tobogánmi, vírivkami, rieka v bazéne, vlnobitie… To všetko za veľmi príjemnú cenu. Súčasťou letného balíčka je aj zvýhodnená vstupenka od penziónu Astoria.

Štvrtý deň – Ružomberok, Vlkolínec.

SkiPark Ružomberok v lete funguje ako BikePark. Je 10 minút od nás. Dá sa tam dostať priamo od nás na bicykli po bezpečnej cyklotrase. V areáli nájdete reštaurácie, Tarzania pre deti aj pre dospelých, môžete behať v nafúknutých guliach po vode… Ak nie ste fanúšik bicyklovania, alebo ste s rodinkou, vyvezte sa lanovkou na Malinô Brdo. Môžete si spraviť hodinovú prechádzku do Vlkolínca (Svetové kultúrne dedičstvo UNESCO). Do Vlkolínca sa môžete presunúť aj autom. Večera v salaši Krajinka alebo U dobrého pastiera.

Piaty deň – kúpele Lúčky, Kalameny, Bešeňová.

Deň, ktorý môžete stráviť pri vode. Termálne kúpele Lúčky a Kalameny. Buď sa rozhodnete pre celodennú návštevu termálneho aquaparku Bešeňová, (20 minút) alebo to skombinujete a navštívite kúpele v Lúčkach. Iba 5 minút autom z Bešeňovej. Okrem bazénov je uprostred dediny v parku prekrásny vodopád. V Kalamenoch majú v lese termálne jazierko, kde nájdete kúpajúcich počas celého roka. Úplne zadarmo.

Šiesty deň – jaskyne, lanovka, Demänovská dolina, Tatralandia.

Užite si celodenný výlet. Po raňajkách vyrazíte do Demänovskej doliny. Ste tam o polhodinku a polovicu cesty idete po dialnici. Vyvezte sa lanovkou na Chopok a dole môžete ísť pešo alebo ako paraglajdista;) Ochlaďte sa v Demänovskej ľadovej jaskyni alebo Jaskyni Slobody. Obed si môžete dať v Liptovskom Mikuláši, pozrite si centrum, väzenie, kde strávil posledné dni Jánošík. Poobede môžete navštíviť Tatralandiu, alebo stráviť deň pri Liptovskej Mare. Pozrite si keltské múzeum v prírode Havránok.

Siedmy deň – Podšíp, Rojkovská travertínová kopa.

Nechajte auto odpočívať a ak máte radi turistiku, vyberte sa na Podšíp. Zabudnutá drevenicová dedinka na kopci. Cestou môžete piť medokýš alebo sa omočiť v minerálnom jazierku v Stankovanoch. Cestou domou sa môžete okúpať v Rojkove, kde je súrodenec stankovanského jazierka. Oficiálne sa volá Rojkovská traverínová kopa, ale miestni jej hovoria Zlá voda. Drevená kaďa s minerálnou vodou, ktorá má výborné účinky na kožu.

Osmy deň – Tatry.

Nechodíte často našim smerom? Spravte si celodenný výlet do Tatier. O hodinku ste na Štrbskom plese. Vyvezte sa lanovkou lebo si naplánujte prechádzku k vodopádu. Z Popradu je to na skok do Levoče, kde si môžete pozrieť slávny oltár Majstra Pavla, historické námestie s klietkou hanby, môžete obdivovať stredoveké hradby. Pár kilometrov máte Spišský hrad, ktorý je najväčším hradom v strednej Európe. Takmer celú cestu idete rýchlou a bezpečnou dialnicou.

Deviaty deň – Bojnice, ZOO.

Spravte si celodenný výlet. O hodinku a pol môžete byť v Bojniciach na zámku, ktorý patrí medzi najkrajšie a najfotogenickejšie na Slovensku. Môžete navštíviť miestnu ZOO.

Desiaty deň – Banská Štiavnica.

Ak vyrazíte z nášho penziónu o 8 ráno, už o 10 môžete fárať do historickej bane v Banskej Štiavnici, objaviť čarovné mestečko v horách s tisícročnou banskou históriou.

…a ak je Vám to málo, ďalšie tipy Vám dáme na mieste;)

Všetci hostia, ktorí sa u nás ubytujú (ak chcú) majú “brífing” pri mape. Ukážeme vám atrakcie, poradíme, čo vidieť a kam ísť. Niekto chce ísť do galérie a niekto iba do lesa. Náš penzión má vynikajúcu polohu a preto je od nás všade blízko. Z Bratislavy ale aj z Michaloviec je to k nám rovnako.

Čítali ste, koľko existuje stredov Slovenska? Tak to je len niekoho zbožné želanie. Reálny stred Slovenska je u nás;)