Ľubochňa – schovaná perla Liptova

Posted by Penzión Astoria on 09/06/2015 in kúpanie v prírode výlety Liptov
Ľubochňa – schovaná perla Liptova (95.00%)

Ľubochňa – dovolenka na Liptove, na Slovensku. Ideálne miesto pre letnú dovolenku na úpätí Národného parku Veľká Fatra. Kúpele Ľubochňa – schovaná perla Liptova. Objavte ju.

Ľubochňa – klimatické kúpele

Už vám lezú na nervy preplnené turistické rezorty so stovkami susedov? Objavte Ľubochňu a vaša dovolenka na Slovensku bude pre vás a vašu rodinu alebo kamarátov zážitkom. Ľubochňa je známa ako štýlové klimatické kúpele, ktoré boli postavené koncom 19. storočia pre smotánku Rakúsko – Uhorskej monarchie.
Tvorili ju hotely a štýlové vily postavené v alpskom štýle. Mnoho z týchto budov sa zachovalo dodnes. V jednej takejto vile z roku 1895 môžete stráviť svoje úžasné leto na Liptove.

Ľubochňa
Ľubochňa – potok Ľubochnianka

Podhorské klimatické kúpele Ľubochňa vďačia za svoju unikátnu klímu miliónom stromov. Nachádza sa na začiatku Ľubochnianskej doliny, ktorá je so svojou dĺžkou 26 kilometrov najdlhšou dolinou na Slovensku. Je súčasťou národného parku Veľká Fatra. Už pri príchode do Ľubochne idete lipovou alejou, v centre obce je krásny kúpeľný park. Za čias cisára Františka Jozefa I. sa Ľubochňa volala Fenyőháza, čo znamená niečo ako “domov stromov”.

Počuli ste už o prvej elektrifikovanej lesnej železničke v Európe? Bola postavená preto, aby zvážala drevo z doliny k Váhu, odkiaľ ju plťami dopravovali na ďalšie spracovanie. A prečo elektrická? Lebo luxusné klimatické kúpele nechceli, aby im tu dymila parná lokomotíva. Žiaľ, železnička sa nezachovala. Ostali po nej iba fragmenty. Čo sa však zachovalo je vodná elektráreň, ktorá ju napájala. Je pekne zrekonštruovaná a storočné stroje stále vyrábajú elektrinu. Treba vidieť.

Ľubochňa - storočná vodná elektráreň
Ľubochňa – storočná vodná elektráreň

Pod pojmom pokojná dovolenka si netreba predstaviť nudu. V Ľubochni to stále žije. Aj vďaka starostovi je tu celé leto, takmer každý týžďeň nejaká akcia. Originálne dedinské hasičské zábavy, varenie guláša, rezbárske dni a podobné akcie. Na námestí sú tri reštaurácie, sú tu lekárne, ambulancie, obchody. Víkendové diskotéky v disco klube.

 

Ľubochňa symbolizuje pokoj a pohodu. Pritom je blízko všetkých hlavných atrakcií na Liptove.

Liptov, Ľubochňa

Dovolenka na Liptove, to sú výlety a atrakcie na každý deň. Je iba na vás, či svoju dovolenku prežijete v prírode pri turistike, alebo na bicykli na cyklotrasách. Alebo na Liptove objavíte jaskyne, úžasné vodopády alebo nádherné hrady. Kopec atrakcií, od raftingu až po lietanie vo vzduchovom tuneli alebo paragliding. Liptov ponúka všetko. Dovolenka v lete, k tomu patrí voda. Liptov je známy svojimi vodnými zdrojmi. Vodná nádrž Liptovská Mara, kúpele Lúčky, prírodné jazierko s teplou vodou v lese Kalameny, termálne kúpalisko Liptovský Ján a samozrejme moderné termálne aquaparky Bešeňová, Tatralandia, alebo na blízkej Orave aquapark v Dolnom Kubíne.

Dovolenka na Liptove – dobré ubytovanie v Ľubochni.

Aby bola dovolenka na Liptove v pohode, je potrebné si včas zarezervovať dobré ubytovanie za rozumnú cenu. Penzión Astoria v Ľubochni takúto možnosť ponúka.

Penzión Astoria - Liptov, Ľubochňa
V lese, na pokojnom mieste a pritom 3 minúty chôdze od námestia.

Vyberte si ubytovanie na Liptove podľa vašich predstáv. V ponuke penziónu sú lacné izby pre študentov, štandardné pre rodinky s deťmi ale aj luxusné izby. Najobľúbenejšie izbu v penzióne Astoria je luxusná VIP izba s veľkou terasou a obrovskou sklenenou sprchou v izbe, rovno pri posteli.

Penzión je malý, má iba 8 izieb a preto je vhodný pre tých, ktorí nemajú radi veľké davy. Raňajky sa podávajú na vonkajšej letnej terase, pre hostí je k dispozícii bufet. Ak keď je penzión v lese, na námestí, kde sú reštaurácie, obchody, diskotéka, je to len 3-4 minútky pešej chôdze. Blízko pri penzióne sú tenisové kurty. Priamo z penziónu môžete podniknúť pešie túry k minerálnym jazierkam, môžete objaviť zabudnutú drevenú dedinu. Cyklotrasy začínajú pri penzióne. Bicykel vám bezpečne odložíme.

Dovolenka na Liptove teraz v akčnej cene

Rezervujte si teraz a vaša dovolenka na Liptove bude v akčnej cene. Využijte zľavy až 42%, ktoré ponúkajú nadupané letné balíčky. V cene letného balíčka je ubytovanie s raňajkami, miestne poplatky, vstupenky do termálneho aquaparku v Dolnom Kubíne, kredit v bufete, wifi, parkovisko, gril a ešte oveľa viac.

Pred objednávkou vašej dovolenky na Liptove sa informujte sa e-mailom na adrese info (a) penzion-astoria.sk alebo na telefónnom čísle +421 905 518 281 na dostupné termíny.

 

Balíčky pre dvoch | Balíčky pre trochBalíčky pre štyrochBalíčky pre piatich