Kameňolom Rieka – prírodné kúpalisko

Posted by Penzión Astoria on 04/06/2015 in kúpanie kúpanie v prírode výlety Malá Fatra
Kameňolom Rieka – prírodné kúpalisko (100.00%)

Kameňolom Rieka – prírodné kúpalisko sa nachádza pri rieke Váh, tesne za hranicou Liptova, ktorú tvorí sútok Váhu a Oravy. Nájdete tu skvelé miesto na kúpanie v prírode. Patrí do katastra obce Kraľovany, miestna časť Rieka. Je to zatopený kameňolom, veľmi obľúbený ako u domácich, tak aj prázdninových návštevníkov.

Kameňolom Rieka

Kúpanie v prírode kameňolom Rieka
Prírodné kúpalisko – Kameňolom Rieka

Kameňolom Rieka vás prekvapí tyrkysovou vodou, ktorá je mimoriadne čistá. Každoročne sa tu konajú školenia a tréningy potápačov.

Voda krásne čistá a na vrchole leta, keď sa nahreje a naakumuluje teplo z okolitých skál tak aj teplá.

Kameňolom Rieka je atraktívne prírodné kúpalisko aj pre svoju prírodnú scenériu. Všade okolo sú lesy a z vody vychádzajú strmé kamenné steny, ako zvyšok po pôvodnej ťažbe.

Je fér upozorniť, že ako v takmer každom kameňolome, aj tu sú cedule so zákazom kúpania, respektíve kúpaním na vlastnú zodpovednosť. V letnej sezóne sa tu však kúpu stovky návštevníkov.

Hlavná pláž kameňolom Rieka je pri parkovisku, na ktorom podľa nálady, počasia a aktuálneho starostu vyberá obec symbolický poplatok za parkovanie. Pláž je v pohode určená aj pre rodinky s deťmi. Ale rovnako, ako pri každom kúpaní v prírode, treba dávať na detičky pozor. Voda je už niekoľko metrov od brehu hlboká.

Občerstviť sa môžete v niektorom z bufetov priamo na pláži, alebo zhruba 150 metrov vzdialenom motoreste.

Nudistická pláž

Kameňolom Rieka je známy aj ako nudistická pláž. Táto pláž pre milovníkov nudizmu a naturizmu je na druhej strane zatopeného kameňolomu a dostane sa na ňu len ten, kto ju hľadá. Z hlavnej pláže nespoznáte, že sa tu kúpu aj nudisti, je to ďaleko.

Náš tip

Celodenný výlet. Zrána, keď je ešte príjemne a nie je veľmi horúco choďte na Šútovský vodopád , Naobedujte sa v motoreste alebo v bufete na pláži a druhú polovicu dňa môžete stráviť kúpaním v prírode. Jeden deň svojej letnej dovolenky máte super program.

Ubytovanie

Môžete sa ubytovať v 7 kilometrov vzdialenom penzióne Astoria v Ľubochni. Penzión Astoria ponúka atraktívne letné balíčky, pri ktorých ušetríte až 42%. V blízkom okolí penziónu je prírodné kúpanie, ale aj termálne aquaparky. V letnom balíčku dostanete v cene ubytovania raňajky aj vstupenky do aquaparku. Hrady, jaskyne, cyklotrasy. Skvelá dovolenka na slovenskom. Srdce Slovenska je Liptov.