Rojkov – prírodné kúpanie “Zlá voda”

Posted by Penzión Astoria on 04/06/2015 in kúpanie kúpanie v prírode výlety Liptov
Rojkov – prírodné kúpanie “Zlá voda” (83.89%)

Rojkov – prírodné kúpanie “Zlá voda”. Na konci maličkej dedinky Rojkov, za plotom posledného domu objavíte jednu z atrakcií Liptova. Travertínové jazierko. Krásna príroda, kúpanie zadarmo a aj v lete tu okrem pár miestnych nestretnete takmer nikoho. Rojkov je posledná obec Liptova. Nachádza sa pri sútoku Váhu a Oravy.

Rojkov – prírodné kúpanie “Zlá voda”

Rojkov - prírodné kúpalisko
Rojkovská travertínová kopa. Zlá voda.

Nie nebojte sa, voda v skutočnosti nie je “zlá”. Rojkovská travertínová kopa je pozoruhodný prírodný útvar, chránená prírodná pamiatka. Ide o travertínový útvar s kráterom na vrchu, kde sa nachádza jazierko. Voda je veľmi silne mineralizovaná a po niekoľkých minútach vo vode cítite “ihličky”. Preto ju obyvatelia pred veľa, veľa rokmi nazvali Zlá voda. Dnes už vieme, že minerálne vody nie sú zlé. Zlá voda pôsobí blahodarne a liečivo na kĺby a kožné choroby.

Dôležité. Voda v Rojkovskej travertínovej kope nie je termálna ale minerálna.  Neustále vyviera a odteká z jazierka, ktoré má priemer okolo 10 metrov. Dajú sa pekne vidieť bublinky vyvierajúcej vody.

Keď sa pozriete cez Váh, oproti je obec Stankovany, kde sa nachádza “súrodenec” tohto prírodného útvaru nazývaný Kúpeľný prameň. Celá oblasť je plná jazierok a minerálnej vody. Pri Stankovanoch je to napríklad Mädokýš a Sírny prameň. Klasická “vajcovka”, ktorú cítiť sírovodíkom. Zdravá, liečivá a v okolí populárna voda, ktorú si chodia miestni naberať do bandasiek.

Ubytovanie v penzióne Astoria v Ľubochni

Rojkovské travertínové jazierko je obľúbeným cieľom hostí penziónu Astoria. Dá sa tam dostať pešo, na bicykli alebo autom. Od penziónu je vzdialené asi 3 kilometre. Dá sa tam ísť ako príjemná prechádzka lesom po turistickom chodníku.

Penzión Astoria z blízkych kúpeľov Ľubochňa pre vás pripravil na leto úžasné a nadupané letné balíčky, so zľavami až 42%. Ubytovanie pre dvoch na 6 dní a 5 nocí s raňajkami, vstupenkou do termálneho auaparku v Dolnom Kubíne, wifi, miestnymi polatkami, parkovaním, kreditom v bufete a ešte oveľa viac už od 119 €.