Termálne kúpele Lúčky a Kalameny

Posted by Penzión Astoria on 04/06/2015 in kúpanie kúpanie v prírode termálna voda vodopády výlety Liptov
Termálne kúpele Lúčky a Kalameny (94.12%)

Termálne kúpele Lúčky a obec Kalameny sa nachádzajú pod úbočím hory Choč, na hraniciach Liptova a Oravy. Obe tieto obce majú termálnu liečivú vodu.

Termálne kúpele Lúčky

Kúpele Lúčky sa v minulosti špecializovali na liečbu ženských problémov, liečbu chorôb pohybového ústrojenstva. Termálne kúpele Lúčky už dávno neslúžia len pre pacientov, ktorí sem jazdia na liečebné procedúry.

termálne kúpele Ľúčky
Termálne kúpalisko Lúčky – foto: kupele-lucky.sk
 

Dovolenka na slovenskom, na Liptove, tak k tomu patria aj termálne kúpaliská, aquaparky, wellness. AQUA – VITAL park v Lúčkach ponúka vonkajšie bazény, vnútorné bazény, wellness. Voda v bazénoch má teplotu od 28 do 38 ° C. Aj keď termálne kúpele Lúčky nie sú klasický aquapark, pre deti sú tu pri vonkajších bazénoch pripravené atrakcie ako trampolína, preliezačky, hojdačky. Starší sa môžu pobaviť na volejbalovom ihrisku alebo hrať napríklad obrí šach.

Dospelých poteší vitálny svet so saunami, možnosť objednať si procedúry.

Vodopád Lúčky

Keď ste sa rozhodli navštíviť termálne kúpele Lúčky alebo Kalameny, určite sa choďte pozrieť na vodopád Lúčky. Nachádza sa v centre obce. Voda padá z výšky 13 metrov. Vodopád je naozaj krásny a pretože je napájaný aj termálnou vodou, nezamŕza a obdivovať ho môžete po celý rok.

vodopád Lúčky
Vodpád Lúčky je v centre obce.

Termálne kúpele Kalameny

V skutočnosti nejde o kúpele, ale aj tak sa jedná o veľkú atrakciu na Liptove. Kalameny sú maličká obec, neďaleko sa nachádzajú termálne kúpele Lúčky. Za obcou Kalameny v lese vyviera termálny prameň s teplotou 34 stupňov Celzia. Miestni obyvatelia tu vybudovali svoje “termálne kúpele”, ktoré sú prístupné 24 hodín denne, 365 dní v roku. Úplne zadarmo.

Termálna voda Kalameny
Prírodné kúpalisko s termálnou vodou – Kalameny. Zadarmo po celý rok.

 

K jazierku, ktoré má rozmery približne 20 x 10 metrov sa dostanete na bicykli aj autom. Tieto miestne “termálne kúpele” objavilo množstvo návštevníkov zo Slovenska, Čiech, Poľska. Cestu k nim nájdete jednoducho. Pokračujte po ceste vedľa kostola. Ako skončí asfaltka a cesta sa premení na šotolinu, tak idete správne. Jazierko nájdete po ľavej ruke. Veľmi obľúbeným miestom v jazierku je “hríb” z ktorého tečie voda a môžete si užiť príjemnú masáž.

Ako bonus si môžete urobiť nenáročný výlet na blízku zrúcaninu – Liptovský hrad.

Ubytovanie na Liptove v penzióne Astoria

Liptov ponúka obrovské množstvo atrakcií. Ak chcete vidieť termálne kúpele Lúčky, Kalameny, Liptovský hrad, ale aj Vlkolínec, Malinô Brdo, užiť si termálne aquaparky Liptova a Oravy, cyklotrasy, hrady, jaskyne, využite ponuku penziónu Vila Astoria v malebnej kúpeľnej obci Ľubochňa . Odtiaľ sú všetky atrakcie na skok. Penzión Astoria pre vás pripravil atraktívne letné balíčky s ubytovaním na 5 nocí, ktoré obsahujú raňajky, miestne poplatky, celodenné vstupenku do termálneho aquaparku Dolný Kubín , wifi, grilovanie a ešte oveľa viac.