Penzión Astoria Ľubochňa

Penzión Astoria Ľubochňa (90.00%)

Penzión Astoria sa nachádza v kúpeľnej obci Ľubochňa na Liptove, na úpätí Národného parku Veľká Fatra.

Objavte Ľubochňu

Ak cestujete po Slovensku, tak si myslíte, že poznáte Ľubochňu. Blízko Ružomberka, zopár domov pri ceste, nič zvláštne. Bežná malá dedina. Ak ale odbočíte z hlavnej cesty, budete naozaj prekvapení. Malebné námestie, kde sú tri reštaurácie, kúpeľné domy, nádherné vily z obdobia cisára Františka Jozefa. Kúpele Ľubochňa.

Penzión Astoria Liptov Ľubochňa
Penzión Astoria na Liptove. Okolo roku 1900. Kliknite pre viac fotografií.

Ľubochňa je známa od konca 19. storočia ako luxusné klimatické kúpele. Jej pôvodný maďarský názov z čias Rakúsko-Uhorskej monarchie je Fenyőháza, čo v preklade znamená “domov stromov”. Ľubochňa, to sú stromy. Lipová alej, ktorá vás privedie cez námestie do kúpeľného parku ale najmä Ľubochnianska dolina, ktorá so svojou dĺžkou 26 kilometrov najdlhšou dolinou na Slovensku. Z jednej strany Ľubochne Váh, do ktorého sa vlieva Ľubochnianka.

Penzión Astoria Ľubochňa
Penzión Astoria Ľubochňa

V Ľubochni dodnes stoja pôvodné hotely a vily. Ak ste chodili do školy pred rokom 1989, tak ste určite zachytili slovné spojenie “ľubochniansky zjazd”. Správne. V Ľubochni, v luxusnom hoteli Kollárov dom bola v roku 1921 založená KSČ.

Penzión Astoria

Na perfektnom mieste, len 3 minúty pešej chôdze od námestia a pritom mimo ruchu, v lese, sa nachádza penzión Astoria. štýlová vila, postavená v roku 1895 v alpsom štýle, ktorý charakterizuje hrazdené murivo. Bola to jedna zo 16 viliek, ktoré boli postavené pre kúpeľných hostí. Kúpeľných hostí, turistov a návštevníkov Liptova vítame už viac ako 120 rokov.

Penzión Astoria ponúka ubytovanie v izbách pre dvoch, troch, veľkých rodinných izbách pre štyroch alebo piatich. Nemusíte sa báť. Náš penzión bol postavený v časoch, keď sa veci riešili veľkoryso. Všetky naše izby sú veľké, aby sa hostia cítili pohodlne.

Spoločné priestory pre hostí penziónu Astoria

Spoločenská miestnosť s kozubom. Tu mimo letnej sezóny podávame raňajky. Vybavená kvalitným ozvučením, dataprojektorom slúži na spoločenské akcie, firemné školenia, firemné akcie.

Letná terasa.

Letná terasa
Letná terasa

Počas letnej sezóny využívame na raňajky letnú terasu. Skutočné raňajky v tráve. Ak máte šťastie a nepredbehnú vás iní hostia, lesné jahody si odtrhnete rovno na terase. Večer slúži letná terasa na posedie. Pre hostí je k dispozícii bufet. Otváracie hodiny nemáme, otvorené je vtedy, keď je treba.

Vyhrievaný vonkajší bazén s obsahom 21.000 litrov. K dispozícii počas letnej sezóny pre všetkých hostí.

Vyhrievaný bazén
Pre hostí penziónu Astoria

Vyhrievaná kaďa.

Vyhrievaná kaďa
Vyhrievaná kaďa

Napustíme iba pre vás 1.000 litrov čistej vody, ktorú zohrejeme na fantastických 39°C. Keďže v kadi je teplo, treba sa zvnútra ochladzovať. Je na vás, či minerálkou, alebo šampanským.

Gril a ohnisko. 

Pre všetkých hostí je k dipozícii krytý prístrešok, kde môžete opekať, grilovať. Drevo, ktoré si nazbierate v našom lese je zadarmo. Ak ste partia a chcete si uvariť svoj guláš, požičiame vám originálnu kotlinu, pre veľkú skupinu máme obrovský medený gulášový kotol. Penzión Astoria je miesto stvorené na sedenie vonku, v prírode, opekanie, grilovanie.

Kuchynka. Ak si chcete niečo malé zohriať pre seba, alebo pre svojich drobcov, penzión Astoria má pre hostí chladničku, kompletne zariadenú kuchynku s rýchlovarnou kanvicou, mikrovlnkou alebo indukčným elektrickým varičom.

Penzión Astoria – stravovanie

Od hladu u nás ešte nikto nezomrel, napriek tomu, že nemáme v ponuke obedy ani večere. V našom bezprostrednom okolí sú salaše, motoresty, reštaurácie. 3 minúty pešej chôdze na námestí sú tri reštaurácie. Môžete si nejakú dobrotu opiecť, ugrilovať alebo použiť kuchynku pre hostí.

Výlety na Liptove

Máme pre vás skvelý plán na každý deň. Pre dvojicu, pre rodinky aj pre partie kamarátov. Pozrite si náš akčný plán. Letná dovolenka na Liptove, to sú hlavne výlety, kúpanie v prírode alebo termálnych aquaparkoch, nádherná príroda, atrakcie, cyklotrasy, turistika, prechádzky. Máme pre vás pripravený atraktívny program na každý deň vašej letnej dovolenky. Či k nám prídete ako mladá dvojica, rodinka, partia kolegov, kamarátov, manželské dvojice, ktorých deti už odrástli, Liptov ponúka dobrodružstvo pre každého. Penzión Astoria v Ľubochni je miesto stvorené na objavovanie Liptova aj Oravy.

Pre cyklistov

Bezpečne uzamkneme vaše bicykle. Cyklotrasy začínajú už pri našom penzióne. Môžete sa vybrať do Ľubochnianskej doliny, cyklotrasou okolo Váhu do BikeParku, k vodopádu alebo na kúpanie.

 

Nadupané a atraktívne prázdninové balíčky

Balíčky pre dvoch | Balíčky pre trochBalíčky pre štyrochBalíčky pre piatich