Šútovský vodopád

Posted by Penzión Astoria on 19/02/2015 in vodopády výlety Malá Fatra
Šútovský vodopád (93.33%)

Šútovský vodopád sa nachádza pri dedinke Šútovo. Šútovská dolina patrí rozhodne k najkrajším dolinám Malej Fatry, Tento výlet by ste si rozhodne nemali nechať ujsť.

Šútovský vodopád

Šútovský vodopádŠútovský vodopád sa nachádza v nadmorskej výške 822 metrov. Môžete obdivovať nádhernú prírodnú scenériu, keď voda padá z výšky 38 metrov. Cesta ide lesom, ktorý je zaradený do najvyššieho, piateho stupňa ochrany. Nástupná trasa k Šútovskému vodopádu začína v nadmorskej výške 500 metrov, takže počítajte s prevýšením niečo cez 300 metro za jeden a pol hodiny. Táto túra naozaj nie je nijako náročná a zvládnu ju aj menšie deti. Síce sa nevyhnete otázkam typu: “Kedy tam už budeme?”, ale naše skúsenosti sú také, že sa im nebude chcieť ísť domov.

Ako sa tam dostať

Auto zaparkujete v dedinke Šútovo. Začiatok výletu na Šútovský vodopád je na konci cesty v obci. Idete, pokiaľ nebudete mať značku zákaz vjazdu. Parkujete buď na platenom parkovisku pri bufete, alebo si nájdete niekde blízko bezplatné parkovanie. Je to tam také maličké, že trasa k vodopádu sa nedá nenájsť.

Čaká vás príjemná prechádzka popri potoku. Výhodou je, že idete celú dobu v príjemnom lesnom tieni. Nepotrebujete žiadnu špeciálnu turistickú obuv, stačia bežné tenisky. Časť trasy idete po ceste, ktorá sa neskôr mení na skalnatú, kamennú a neskôr lesnú cestičku.

Počas letnej turistickej sezóny a navyše, ak je pekné počasie, musíte počítať s tým, že Šútovský vodopád je obľúbená atrakcia a ak máte radi samotu, je potrebné sa k vodopádu vybrať mimo sezónu alebo skoro ráno.

Na bicykli ani s kočíkom sa až k vodopádu nedostanete. Ak máte drobca, odporúčame nosidlá.

Na tento výlet si rezervujte pol dňa. Druhú polovicu dňa môžete stráviť kúpaním v zatopenom kameňolome s krásnou čistou vodou, ktorý je cestou k Šútovskému vodopádu.

Niečo pod zub

Nachádzate sa v top turistickej destinácii na slovenskom a preto sa nemusíte báť, že zomriete od hladu. V dedinke Šútovo, cestou k vodopádu máte bufet. Pri kameňolome je bufet aj motorest. Máte tu možnosť si kúpiť aj výrobky zo salaša, syry, korbáčiky, žinčicu …

Ubytovanie

Ak hľadáte ubytovanie na Liptove pre dvoch alebo pre rodinku, penzión Astoria v Ľubochni má pre vás pripravené úžasné letné balíčky. Ubytovanie s raňajkami, kredit v bufete, vstupenky do aquaparku a ešte oveľa viac. Zistite viac