Vlkolínec

Posted by Penzión Astoria on 06/06/2015 in kultúrne akcie výlety Liptov
Vlkolínec (96.67%)

Vlkolínec je dedinka pri Ružomberku, ktorá je zapísaná v zozname UNESCO ako Svetové kultúrne dedičstvo. Dôvodom je jeho unikátna zrubová architektúra. Obec vznikla v polovici 14. storočia a patrí medzi najväčšie atrakcie na Liptove. Nachádza sa vo Veľkej Fatre a leží v nadmorskej výške 718 metra.

Vlkolínec
Vlkolínec. Foto: Vlkolinec.sk

Vlkolínec – poloha

Ak prichádzate autom, smerové tabule k nemu vedú zo Všetkých príjazdových trás. Z Ružomberka vyrazíte autom smerom na Banskú Bystricu. Vlkolínec je súčasťou mesta Ružomberok, preto je jasné, že cesta z penziónu Astoria nebude trvať dlho;)

Máme pre vás tip, ako spojiť návštevu Vlkolínca s prechádzkou. Vyveziete sa lanovkou na Malinô Brdo. Vlkolínec je nenáročná hodinová prechádzka od vrcholovej stanice lanovky. Zvládnu aj deti.

Na Vlkolínec vedie aj značená cyklotrasa s nástupom v Ružomberku.

Nenechajte si ujsť

Ak navštívite Vlkolínec, rozhodne si nenechajte ujsť expozíciu dobového bývania v “Roľníckom dome”, Galériu ľudového umenia, zvonicu z roku 1770, kostol, kolibu salaša Nad Vtáčnikom. Medzi prírodné divy patria Vlčia skala, Doggerské skaly. V lete sa tu koná festival pod Sidorovom (názov kopca), súťaž v kosení ručnou kosou, fujarové slávnosti mnohé ďalšie akcie.

Vlkolínec je jedna z najnavštevovanejších atrakcií na Liptove

V minulom roku navštívilo Vlkolínec 40.500 návštevníkov z 80 krajín sveta. Tieto údaje sú dôkazom toho, že túto drevenú dedinu, ktorá je zapísaná v zozname UNESCO sa rozhodne oplatí navštíviť. Nejedná sa o skanzen, ale živú obec.

Ubytovanie

Ak chcete navštíviť túto a k tomu ďalšie zaujímavosti, prírodné krásy atrakcie na Liptove, ubytovať sa môžete na Liptove v malebnej kúpeľnej obci Ľubochňa v penzióne Vila Astoria .

Astoria ponúka ubytovanie pre dvoch, aj pre rodinky s deťmi. Vybrať si môžete izby od economy po VIP PLUS. Penzión Astoria pre svojich hostí pripravil letné pobytové balíčky so zľavami až 42%. V cene balíčku je ubytovanie s raňajkami, miestne poplatky, wifi, vstupenky robiť aquaparku a ešte omnoho viac. Ceny začínajú na 7,96 € / osoba / noc sa všetkými službami.